LaagendalspostenNyheter
(Foto: TV2)
Kjøp bilde
– Jeg er veldig klar for å finne den rette. Det er jo ikke ofte en får anledning til å møte ti gutter på rappen, sier odelsjenta Ingrid Aasberg til Hallingdølen
26-åringen sendte selv inn søknad til det populære TV2-programmet i fjor vår, men fikk først forespørsel om å være med i høstens sendinger. Programmet følger åtte bønder som alle ønsker å finne en partner som vil slå seg ned til gards.
For “Jakten-Ingrid” er helt tydelig på at hun ikke er interessert i å flytte på seg. Tidligere har hun hatt kjærester som har prøvd å lokke henne vekk fra Dagali. Det er hun lei av.
– Det er viktig altså. Vi skal bo her på Dagali, men det er viktig å få fram at vi ikke blir boende med mor og far. Jeg har eget hus, sier hun.
– Jeg ønsker meg en mann som er trygg på seg selv og som liker dyr. Jeg tror det å være glad i dyr speiler mye hvordan en person er ellers, svarer Aasberg på spørsmål om hva slags mann hun jakter på. Den utkårede må ikke nødvendigvis være vant med gårdsdrift.
– Han må ikke være en utlærd bonde. Jeg kan godt være på gården selv, sier sauebonden som også har vedproduksjon, eiendom og jakt og fiske som viktige inntektskilder.
Introduksjonsprogrammet til høstens Jakten på kjærligheten blir ifølge Hallingdølen allerede vist i kveld.
Publisert mandag 26. juli 2010 kl. 10:57.
Sist oppdatert mandag 26. juli 2010 kl. 12:22.
Varsle upassende kommentar
Washington (NTB-Reuters): Palestineres president Mahmoud Abbas og Israels statsminister Benjamin Netanyahu skal møtes til nye fredssamtaler om to uker.
Brussel (NTB-AFP-TT): EU-parlamentet og medlemslandene i EU er blitt enig om å opprette felles finanstilsyn.
Kinshasa/Oslo (NTB-Ole-Tommy Pedersen): Myndighetene i Kongo åpner for utlevering av Joshua French og Tjostolv Moland, men setter som betingelse at de to dødsdømte nordmennene blir enige med sjåførens pårørende om en erstatning.
Oslo (NTB-Trine Andersen): Lørdag braker det løs med finale i Melodi Grand Prix Junior i Oslo Spektrum. Ti finalesanger har sluppet gjennom nåløyet.
New Orleans (NTB-Reuters-AFP): Det finnes ingen tegn på at det lekker olje fra riggen som eksploderte i Mexicogolfen torsdag.