Forvirring om Uvdal Alpin
Frank Wassdahl er en av interessentene i Uvdal Alpin. Han ble forbløffet over at Miljøringen har tatt over.
1. mars kunngjorde Miljøringen i Uvdal at de skal ta over alpinsenteret etter konkursen i Uvdal Alpin i 2008.
Anlegget er delt opp i flere deler, og det lokale selskapet Miljøringen skal kjøpe deler av dette.
Investor Frank Wassdahl sier at dette ikke kan være avklart, for han er i dialog med banken om et eventuelt kjøp av hele senteret på vegne av Wassdahl-gruppen.
Han har tidligere vist interesse for eiendommer i Uvdal, blant annet på slutten av 90-tallet, da senteret også var til salgs.
– Jeg har løpende dialog med banken og er derfor forundret, sier han.
Banken er taus
– Jeg vil ikke kommentere denne saken nå. Jeg har taushetsplikt overfor våre forretningspartnere, sier daglig leder i SpareBanken1 Buskerud – Vestfold, Harald Gaupen.
Geir Prestegården i Miljøringen, bekrefter at kjøpet ikke er inngått, men at de har en avtale om kjøp.
Laagendalsposten bringer intervjuer med alle partene i saken i tirsdagens papiravis.