LaagendalspostenNyheter
Hjartdal kommune vil trolig søke medlemskap i Kongsbergregionen, skriver Telen.
Hjartdal er per i dag medlem av Vest-Telemarkregionen, men nå vil flertallet i kommunestyret endre dette.
Vi har hele tida sagt klart ifra at vi ønsker Hjartdal med i Kongsbergregionsamarbeidet. Det er det naturlige for vår kommune, sier gruppelederen i Hjartdal Arbeiderparti, Audun Dølen til Telen.
Han mener at det er viktig for kommunen å være med i et samarbeid som de har nytte av:
I dag samarbeider vi tett med Notodden på en rekke områder, og det samarbeidet mener vi kan utvides. Dessuten ser vi jo at det er vekst i Notodden, og ikke minst på Kongsberg. Og denne veksten ønsker vi å ta del i, sier Dølen til avisen.
Publisert fredag 04. januar 2008 kl. 00:00.
Sist oppdatert fredag 04. januar 2008 kl. 07:28.
Washington (NTB-Reuters): Palestineres president Mahmoud Abbas og Israels statsminister Benjamin Netanyahu skal møtes til nye fredssamtaler om to uker.
Brussel (NTB-AFP-TT): EU-parlamentet og medlemslandene i EU er blitt enig om å opprette felles finanstilsyn.
Kinshasa/Oslo (NTB-Ole-Tommy Pedersen): Myndighetene i Kongo åpner for utlevering av Joshua French og Tjostolv Moland, men setter som betingelse at de to dødsdømte nordmennene blir enige med sjåførens pårørende om en erstatning.
Oslo (NTB-Trine Andersen): Lørdag braker det løs med finale i Melodi Grand Prix Junior i Oslo Spektrum. Ti finalesanger har sluppet gjennom nåløyet.
New Orleans (NTB-Reuters-AFP): Det finnes ingen tegn på at det lekker olje fra riggen som eksploderte i Mexicogolfen torsdag.