Motstand i egne rekker

AUF i Buskerud oppfordrer ungdomspolitikerne til å si nei til Frp-samarbeid.

Annonse
Annonse

I går anmodet AUF i Buskerud ungdomspolitikerne i partiet om å stemme nei til samarbeidet som Ap vil inngå med Frp i Kongsberg og Hurum.

- Dette ser vi svært negativt på. Det blir håpløst å snakke om Frp som vår store hovedmotstander i valgkampen, og deretter gå rett inni samarbeid etter valget, sier en opprørt Alexander Cascio, leder av AUF i Buskerud.

AUF oppfordrer derfor AUFere i Kongsberg og Hurum til å brute ut og stemme imot et slikt samarbeid.

Silje L. Meskestad, ungdomspolitiker og Ap'er i Kongsberg, har forståelse for Cascios utsagn, men understreker at samarbeidet med Frp i Kongsberg kun er av teknisk art.

- AUF har oppfordret meg til å stemme mot et slikt samarbeid. Det kommer jeg ikke til å gjøre, selv om jeg ser problemstillingen. Senest i skoledebatten i Kongsberg erklærte vi Frp som hovedmotstander. Men samarbeidet er ikke av politisk art, sier Meskestad.

 

Kommenter saken

comments powered by Disqus

Bli tilhenger av Laagendalsposten på Facebook: