TAPTE: Børre Næss, Eivnd Endrestøl, Knut Sigurd Brekke og Olav Tufte konkurrerte under NM i skogbruk i Kongsberg i dag. FOTO: IRENE MJØSENG

Kjøp bilde

Næss og Tufte kappet for dårlig

OL-mester Olav Tufte og vår lokale langrennshelt Børre Næss, ble slått ned i støvlene da de konkurrerte under NM i skogbruk i dag.

Annonse
Annonse

De to gutta ble slått under en stafett i presisjonskapping og kvisting med motorsag i ettermiddag.

De konkurrerte mot to elever fra skogbrukslinja på Saggrenda.

Knut Sigurd Brekke fra Uvdal og Eivind Endrestøl fra Geilo var svært fornøyde med å slå Næss og Tufte.
– Det var moro å vinne! sa de to etter at konkurransen var over. 
Idrettsgutta på sin side var ikke spesielt fornøyde.

– Det er kun førsteplass som gjelder. Andreplass er ingen ting, spøkte Olav Tufte etter at han måtte innse nederlaget.

Den uhøytidelige konkurransen ble arrangert i forbindelse med at NM i skogbruk arrangeres i Kongsberg nå.

Konkurransen gikk ut på at en stokk skulle kvistes med størst mulig presisjon. Deretter skulle det kappes skiver av en tømmerstokk. Hvis dommerne ikke var fornøyde ble det strafferunder.

– De trener med motorsaga hver dag, mens vi tar i ei motorsag noen få ganger i året. De hadde jo overtaket på oss fra starten, sa Børre Næss etter konkurransen.

 

Kommenter saken

comments powered by Disqus

Bli tilhenger av Laagendalsposten på Facebook: