Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ + Innhold A-Å

- Panikk i kommunen


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

- Noen må fortelle rådmannen at hun ikke kan holde på sånn!

Assisterende generalsekretær i Norsk redaktørforening, Arne Jensen, reagerer sterkt da han får høre om at Laagendalsposten ikke fikk slippe inn for å lage reportasje på Skavangertun i dag.

– Det er altså ikke mulig å komme inn på sykehjemmet? spør offentlighetsekspert Arne Jensen i redaktørforeningen, og ler i vantro.
– Det høres helt utrolig ut. Det må være panikk i kommunen. Noen må fortelle rådmannen at hun ikke kan holde på sånn, sier han.

Ordfører Vidar Lande (Ap) bekreftet overfor Laagendalsposten i går ettermiddag at kommunen nå skal åpne den stengte avdelingen på Skavangertun.

Derfor ønsket Lp å lage en reportasje på Skavangertun, som i går fikk glededsbudskapet om at de igjen kan ta i bruk rommene som har stått tomme siden kommunestyret la ned avdelingen.

Da Laagendalsposten forsøkte å kontakte ledelsen ved Skavangertun, ble vi stanset allerede på kommunens sentralbord. Da sentralbordet spurte om hva som var hensikten bak Lps henvendelse, ble vår reporter henvist til rådmannen.
Rådmannen satt ifølge kommunens resepsjon i et møte og var ikke tilgjengelig.

Laagendalspostens medarbeider reiste derfor til Skavangertun, men ble på nytt avvist.

– Beklager, vi har fått beskjed om at alle pressehenvendelser skal gå igjennom rådmannen, og det skal ikke tas bilder på avdelingene eller av beboerne, var meldingen fra resepsjonen på Skavangertun.

Les mer om kommunens munnkurv-praksis i Laagendalspostens papirutgave fredag.

Publisert fredag 16. november 2007 kl. 00:00.
Sist oppdatert fredag 16. november 2007 kl. 00:00.

Annonse

Kommentarer



» Les reglene i sin helhet og hvordan vi håndterer overvåkningen.


Inn-/utland

Abbas og Netanyahu skal møtes annenhver uke

Washington (NTB-Reuters): Palestineres president Mahmoud Abbas og Israels statsminister Benjamin Netanyahu skal møtes til nye fredssamtaler om to uker.

Enighet om finanstilsyn i EU

Brussel (NTB-AFP-TT): EU-parlamentet og medlemslandene i EU er blitt enig om å opprette felles finanstilsyn.

Åpner for utlevering av Moland og French

Kinshasa/Oslo (NTB-Ole-Tommy Pedersen): Myndighetene i Kongo åpner for utlevering av Joshua French og Tjostolv Moland, men setter som betingelse at de to dødsdømte nordmennene blir enige med sjåførens pårørende om en erstatning.

Klart for juniorenes Melodi Grand Prix-finale

Oslo (NTB-Trine Andersen): Lørdag braker det løs med finale i Melodi Grand Prix Junior i Oslo Spektrum. Ti finalesanger har sluppet gjennom nåløyet.

Ingen lekkasje etter smell på rigg i Mexicogolfen

New Orleans (NTB-Reuters-AFP): Det finnes ingen tegn på at det lekker olje fra riggen som eksploderte i Mexicogolfen torsdag.

Søk i skattelistene
for 2008

Annonse

;