VANT: VANT: Halvor Skramstad Lunn vant høydekonkurransen i halfpipen på Tryvann fredag kveld. FOTO: TACKY

Kjøp bilde

Lunn slo Haakonsen

Halvor Skramstad Lunn fløy høyest i halfpipen på Tryvann og slo legenden Terje Haakonsen.

Annonse
Annonse

«Alle» regnet med at Terje Haakonsen skulle sette konkurrentene på plass i høydekonkurransen i halfpipen på Oslos tak fredag kveld, men da hadde de ikke regnet med Halvor Skramstad Lunn.
Den tidligere OL-deltakeren, som nå er trener for KIFs yngre snøbrettkjørere, har fortsatt et skikkelig konkurranseinstinkt.

Slo forbildet

Det beviste han til fulle, da han fløy over femmetersmerket i pipen.
Haakonsen på sin side hoppet fire og en halv meter.
– Den seieren smakte veldig godt, sier Lunn.
– Da jeg var yngre, var Terje det store forbildet mitt, så dette var moro, sier kongsberggutten, som sikret seg 10.000 kroner og ei sportsklokke for seieren.
I halfpipekonkurransen var Lillehammers Per Iver Grimsrud med KIF-guttene Halvor S. Lunn og Mats Halland på tredje og fjerdeplass.

Norendal best

Blant jentene var det Silje Norendal som var tøffest.
Kongsberg-jenta vant høydekonkurransen, mens hun ble slått av Elin Holvik fra Geilo i halfpipekonkurransen.
Ole Christian Hagen, KIF, vant juniorklassen.

 

Kommenter saken

comments powered by Disqus

Siste nytt

Bli tilhenger av Laagendalsposten på Facebook: