Glade medaljevinnere:

Glade medaljevinnere: Ingjerd Myhre ble norgesmester på ultralang i Steinkjer søndag. Sigur Heggedal tok sølv. (Foto: Erik Borg)

Kjøp bilde

NM-gull til Myhre - Sølv til Heggedal

Søndag fant Ingjerd Myhre superformen og tok nok et NM-gull.

– Jeg ble utrolig glad da jeg kom til den siste posten og hørte speakeren fortelle at det ville bli gull, sier Ingjerd.
I går fungerte kroppen til fulle på ultralang-distansen. Det var god flyt fra start, og det ble en særdeles suveren seier. 5.58 minutter skilte ned til nest beste jente.

En riktig fornøyd Sigur Heggedal kunne ta steget opp på det neste øverste trinnet på premieutdelingen i juniorklassen. Bare Borger Melsom fra Asker var foran.  Sigur orienterte sikkert og løp raskt.
.– Til NM-uka skal formen være enda bedre, sier han.
NM-uka i Oslo vil også kunne avgjøre om det kan bli en fast landslagsplass på KOL-gutten. 

NM-gull ble det også til kongsbergjenta Heidi Østlid Bagstevold som løper for Bækkelaget. I helga ble orienteringstoppen sammenlagtvinner av norgescupen i sprint og fikk bronse på NM ultralang.
– Jeg liker alle orienteringsvariantene, smiler kongsbergdamen.
– Og det er morsomt å vinne sprintcupen sammenlagt. 

 

Kommenter saken

Bli tilhenger av Laagendalsposten på Facebook: