GLADE JENTER: : Tora Heggem (t.v.) og Kari Lønes er klare for EM-finalen i freestyle kajakk. FOTO: OLE JOHN HOSTVEDT

Kjøp bilde

Ølnes og Heggem i finalen

Kari Ølnes og Tora Heggem imponerte stort, da de sikret seg plass i lørdagens finale i EM i freestylekajakk.

Jubelen var stor i kongsberggjengen, da de to førsteårsseniorene kvalifiserte seg for lørdagens finale i EM i østerrikske Lienz.
Fem av de ti semifinalistene kom med til lørdagens finale og blant dem som forsvant ut, var den regjerende verdensmesteren Claire O’Hara fra Storbritannia.
– Dette er vanvittig bra! jublet Asbjørn Heggem på telefonen etter at Kari Ølnes kvalifiserte seg som nummer tre og Tora Heggem som nummer fem.
Sistnevnte kom seg med til semifinalen med et nødskrik. Nå er hun i finalen.
– Triksene til jentene satt som de skulle, forteller Heggem.
Franske Marklene Deville vant semifinalen med 280 poeng foran svenske Maria Lindgren, som fikk 223,333 og Kari Ølnes, som ble belønnet med 200 poeng av dommerne.
Slovenske Nina Csonkova ble nummer fire med 196,667 og Tora Heggem på femteplassen fikk 170 poeng.

 

Kommenter saken

Bli tilhenger av Laagendalsposten på Facebook: