IMPONERT: : Per Ravn Omdal ga uttrykk for at han var mektig imponert over det fantastiske arbeidet som var lagt ned i forbindelse med nye Stevningsmogen Fritidspark. ALLE FOTO: OLE JOHN HOSTVEDT
Kjøp bildeRavn Omdal var mektig imponert
Per Ravn Omdal var mektig imponert over det fantastiske arbeidet som var nedlagt, da han åpnet nye Stevningsmogen Fritidspark.
GLAD OG LYKKELIG: – Dette er mega, mega, megabra! sa prosjektleder Roger Rustand. Roger Rustand
Kjøp bilde
INNMARSJ: : Dommer Asbjørn Bollerud fører an med Svenes fotballjenter «på slep».
Kjøp bilde
VÅT ÅPNING: : Sandvolleyballspillerne fra 4H i aksjon.
Kjøp bilde
SCORING: KIFs Tord Strand jubler etter å ha satt ballen i nota.
Kjøp bilde
FORNØYDE: Ordfører Thomas Fosen (t.v.) og Per Ravn Omdal.
Kjøp bilde
FLOTT: : Til tross for regnet, var det folksomt på åpningen av Stevningsmogen.
Kjøp bilde
– Maken til dette prosjektet har jeg aldri hørt om, så det er med største ydmykhet jeg foretar åpningen her, sa tidligere fotballpresident Ravn Omdal, som forsiktig sagt har noen hundre baneåpninger på samvittigheten.
Ja, så mange at han startet med å snakke om Vestfold fotballkrets, men oppdaget sin egen forsnakkelse og rettet det til Buskerud.
– Dere skjønner jeg åpnet et anlegg i Vestfold søndag ...
Unikt
For rehabiliteringen og utbyggingen av Stevningsmogen Fritidspark er unik.
Det er nesten som et idrettseventyr og et bevis på at dugnadsånden står sterkt i Flesberg.
Norges største dugnad.
10.695 dugnadstimer er lagt ned av over 400 frivillige og 52 maskiner.
– Tipper at jobben har en verdi på mellom 12 og 15 millioner, sa prosjektleder Roger Rustand, som måtte innrømme at selv ikke de største optimistene med han selv i spissen hadde drømt om at dugnaden rett og slett skulle bli en folkefest.
– Dette er mega, mega, megabra!!! gjentok Rustand gang på gang til de nesten 200 fremmøtte på Stevningsmogen mandag kveld.
Selv ikke regnbyger stoppet bygdefolket, som fikk se flere fotballkamper og sandvolleyball. De som ønsket det ble dessuten vist rundt på anlegget etter at Per Ravn Omdal hadde tatt avsparket i to fotballkamper.
Ordfører Thomas Fosen roste også sambygdingene for jobben og mente dette hadde spleiset bygda ytterligere sammen.
Første offisielle scoringer
Og endelig kunne fotballen rulle på dette flotte kunstgresset.
Så får de involverte etter hvert diskutere hvilket mål, som var det første offisielle på den nye banen hvor det ble spilt to kamper samtidig.
Uansett scoret Åsne Bilstad det første målet i internkampen mellom Svenes 13 og 14-årslag, mens KIFs Tord Strand scoret det første målet i den terminfestede kampen mellom Svene og KIF i 12-årsklassen.