KRETSMESTER: : Mats Rudin Resaland puster ut etter gulløpet. ALLE FOTO: OLE JOHN HOSTVEDT
Kjøp bildeRudin Resaland ble sprintmester
Mats Rudin Resaland ga alt på de siste meterne og sikret seg KM-gullet i sprint på Heistadmoen.
AVGJØR: Mats Rudin Resaland (t.v.) avgjør gullkampen i seniorklassen til sin fordel.
Kjøp bilde
KM-SØLV: : Skrims Martin Lundteigen (t.h.) blir slått av Nesbyens Bjørnar S. Tyribakken i 13-årsklassen.
Kjøp bilde
KM-BRONSE: : Beverns Tommy R. Wilhelmsen (t.h.) seiler inn til bronsen slått av Marcus Fjeldheim (t.v.) og Øyvind Rishoff.
Kjøp bildeBeverngutten hadde egentlig ikke tenkt å gå KM i sprint på Heistadmoen, men torsdag kveld ombestemte han seg og fikk meldt seg på.
Det angret han ikke på etter målgang på Heistadmoen lørdag ettermiddag, for en KM-tittel er jo alltid greit å ta med seg.
Ellers ble det sølv til Skrims Martin Lundteigen i 13-årsklassen og bronsemedaljer til Bevern-løperne Line H. Dugstad i 14-årsklassen, Simen Sauro i 15-årsklassen, Sigurd Blom Breivik i 16-årsklassen og Tommy R. Wilhelmsen i 17-årsklassen.
Søndag er det KM i lagsprint på Heistadmoen.